30 Srp

Jiří Ježek stříbrný v časovce

Druhý den programu mistrovství světa v cyklistice patřil časovkám kategorií C a tandemům. V silné konkurenci se Češi neztratili.Nejlépe se dařilo paralympijskému vítězi z Londýna Jiřímu Ježkovi. Do časovky dlouhé 26 km nastupoval Jirka jako poslední jezdec startovní listiny. Před sebou měl s minutovým odstupem svého věčného soupeře Rumuna Eduarda Novaka. Závod byl nesmírně napínavý. Ještě v polovině posledního kola byl mezi oběma jezdci minimální rozdíl 2 vteřin. Na cílové pásce byl Novak o pouhých 6 vteřin rychlejší než náš jezdec. Jirka tak vybojoval krásné 2.místo a odváží si další cenný kov z mistrovství světa. Třetí v kategorii C4 skončil Kolumbijec Duenas Gomez. Další z Čechů Jirka Bouška dojel pátý.

Velice pěkný výkon předvedl při své premiéře na MS Tomáš Kajnar v kategorii C5. Tomáš byl po prvním kole dokonce na čtvrtém místě, po druhém na sedmém. V závěru malinko „vytuhnul“ a skončil na osmém místě, ale i tak je to pro českého jezdce obrovský úspěch. Závod kategorií C5 vyhrál Ukrajinec Dementev, před Italem Tarlaem a Australanem Donohoem.

Tereza Diepoldová po těžkém souboji se soupeřkami skončila na třetím místě. Terka nebyla se svým výkonem vůbec spokojená. Doplatila na technické pasáže trati, kde byly soupeřky lepší. Závod vyhrála Američanka Alison Jones před Španělkou Rachel Acinas.

Zítra je na programu silniční závod handbiků, kde nás budou reprezentovat v kategorii H1 Pavel Foltýn a v kategorii H2 Jan Tománek.