13 Bře

Jiří Ježek vyhlášen Sportovcem roku 2012

Ve středu 13.3.2013 byl slavnostně „korunován“ Nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2012 nejúspěšnější paralympijský cyklista všech dob – Jiří Ježek.Slavnostní večer tradičně probíhal v pražském hotelu Top Praha a zúčastnilo se jej řada známých osobností a hostů ze sportovního, kulturního a politického života, kteří se ujali čestné role gratulantů vyhlášeným a oceněným sportovcům. Patronkami tří nejlepších handicapovaných sportovců se staly tři olympijské vítězky – atletka Milena Hybnerová, střelkyně Kateřina Emmons a veslařka Mirka Knapková.

Nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2012 se stal již potřetí Jiří Ježek, k jehož vítězství napomohl zisk dvou paralympijských medailí z poslední paralympiády v Londýně a jedné medaile z Mistrovství světa v dráhové cyklistice a celkové vítězství ve světovém poháru 2012.

Na druhém místě se umístil lukostřelec David Drahonínský, stříbrný medailista z Londýna a třetí nejlepší sportovkyní byla vyhlášena stříbrná paralympijská medailistka a vítězka světového poháru cyklistka Tereza Diepoldová.

V kategorii Top 10 byli dále vyhlášeni – Rosťa Pohlmann, Jiří Bouška, Radim Běleš, Eva Berná, Dalibor Havelka, Jan Povýšil a Tereza Kmochová.

Kategorii Družstvo roku vyhráli boccisté Radek Procházka a Leoš Lacina, Objev roku Anna Luxová a Lukáš Miko, Juniorkou se stala Veronika Skuhrovská a Juniorem Dalibor Havelka. Do Síně slávy byl uveden dlouholetý úspěšný reprezentant Roman Musil a jako trenéři byli oceněni – Alexandra Erlebachová (plavání,ČSMPS), Milan Kubala (atletika, ČATHS), Vladimír Brada (lukostřelba, SH), Jaroslav Grygar (lyžování, ČSNS).