10 Zář

Jirka Ježek má stříbro, Tereza Diepoldová s Jiřím Bouškou bronz z časovky!

O vynikají úspěch české cyklistiky se dnes postarali handicapovaní cyklisté na MS v silniční cyklistice v dánském Roskilde.

V časovce na 30 km vybojoval Jiří Ježek stříbrnou medaili, když lepší čas zaznamenal pouze rumunský závodník Eduard Novak. Jiřího Ježka doprovodil na stupně vítězů další český cyklista Jiří Bouška, který získal v dramatickém závodě bronz.
V kategorii žen s nadkolenní amputací potvrdila teprve 23 letá Tereza Diepoldová, že letošní úspěchy v závodech světového a Evropského poháru nebyly náhodné a zaznamenala zatím největší úspěch ženské cyklistiky handicapovaných, když získala bronz za obhájkyní titulu Alison Jones z USA a Raquel Acinas ze Španělska. Od zlaté medaile dělilo Terezku 30 sekund, od stříbrné pak pouhých 16 a neustále stoupající výkonnost Terezy ji už nyní řadí k vážným favoritkám na medaili z paralympijských her v Londýně 2012.
Letošní sezóna Jiřího Ježka je opravdu výjimečná, na jaře získal na halovém mistrovství světa titul mistra světa ve stíhacím závodě, poté zvítězil ve všech závodech Evropského poháru, ve kterých startoval, zaznamenal historický úspěch české cyklistiky handicapovaných, když se stal celkovým vítězem světového poháru a konečně přidal dnešní stříbrnou medaili z časovky na silničním mistrovství světa.

Mistrovství světa pokračuje o víkendu silničním závodem s hromadným startem.