10 Kvě

Kateřina Antošová obsadila v silničním závodě světového poháru 4. místo

Kateřina Antošová závodící v kategorii WH3 obsadila v sobotním silničním závodě světového poháru v italské Castiglione della Pescaia velmi dobré 4. místo, které je zároveň také nejlepším umístěním této závodnice v její dosavadní handbikové kariéře.V nově ustanovené kategorii H1 mužů, si s náročností závodu dobře poradil mladý závodník Patrik Jahoda (ČSTPS), který v silničním závodě zvítězil. Zřízení této kategorie prozatím nenaplnilo očekávání UCI, v podobě motivace dalších sportovců s těžkým handicapem pro paracyklistiku, a tak zde v Itálii, v silničním závodě startovali pouze dva jezdci nově zařazení do kategorie H1.

Dramatický a velmi emotivní závod kategorie „klekaček“ H5 vyhrál, závěrečném sprintu celé skupiny, k veliké radosti domácího publika, vítěz všech posledních významných závodů – Alex Zanardi.