9 Úno

Liga sledge hokeje má za sebou obě semifinále Play off

O uplynulém víkendu se odehrály všechny čtyři zápasy play off a je rozhodnuto, kdo se popere o titul Mistra České sledge hokejové ligy 2012/13.

První zápas semifinále se odehrával na ledě pražské Sparty, která nastoupila proti loňským mistrům ze Zlína. Ti jakoby se nejprve báli vystřelit. První branku nakonec vstřelil Zlín v patnácté minutě a vedl 1:0. Sparta ovšem srovnala skóre hned v první minutě druhé třetiny. Do konce zápasu se stav zápasu nezměnil a tak rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí hráči, když jediný proměněný nájezd vstřelil Sparťan Jan Zapletal.
Druhý zápas se hrál na zlínském ledě. Hostující Sparta nastoupila do zápasu tak nekompromisně, že zlínští hráči vůbec nenašli recept na obranu a zápas prohráli 0:3. Sparta se tak stala prvním finalistou letošní sledge hokejové ligy.

V druhém semifinále proti sobě nastoupili hráči Pardubic a Karlových Varů. První zápas se odehrál na ledě Karlových Varů. V první třetině branka nepadla, ve druhé měli hosté převahu nejen herní, ale i v počtu vstřelených branek. Druhá třetina skončila za stavu 1:3 pro Karlovy Vary. V třetí třetině padly ještě dvě branky, po jedné do branek obou soupeřů a zápas skončil 2:4 pro Karlovy Vary.
V Karlových Varech se při druhém zápase odehrálo opravdové drama. První branku vstřelili hosté z Pardubic, ale pak převzali iniciativu karlovarští a během druhé třetiny vstřelili 3 branky. Třetí třetina začala velmi vyrovnaně. Další, již čtvrtou, branku v páté minutě vstřelili opět domácí. Pardubice se ovšem nevzdaly a podařilo se jim dvakrát za sebou skórovat, takže stav utkání byl 4:3. V dramatickém závěru se hosté pokusili o srovnání, to jsem jim ale nepodařilo a druhým finalistou se staly Karlovy Vary.

Termíny finálových zápasů a zápasů o 3.místo jsou 23.,24.2., a 9.a 10.3.2013.