27 Bře

Lyžaři Jelínkovi se dařilo i na konci sezóny

Oldovi Jelínkovi se v letošní sezoně opravdu daří, po výborných výkonech v jejím úvodu, se sice v lednových světových pohárech tolik nevedlo, ale na MS v La Molině překvapil 16. místem a výborným výkonem v SG a poté splnil kritéria ČPV pro účast na ZPH v Soči 12. místem v GS.
Nyní na závěr sezony přidává další úspěchy!

O prodlouženém víkendu 16.-18.3. se konalo Mistrovství Polska středisku Sczyrk a Rzyki. Přesto, že nešlo o závody IPCAS sjelo se do Polska několik kvalitních závodníků, mezi které patřil i náš reprezentant. Na úvod Olda v sobotním paralelním slalomu sice nepostoupil do finálových soubojů, pak ale předvedl, co umí. Vyhrál nedělní SL i pondělní GS a v SG v úterý skončil 2. a SC opět vyhrál. Závody proběhly za krásného počasí a ve velmi příjemné atmosféře.

Hned po NC Polska se Olda přesunul do Innerkremsu na otevřené mistrovství Rakouska. Hned v prvním závodě potvrdil svou letošní formu a dojel si pro 2. místo v SG a v kombinaci skončil 4. Na startu obřího slalomu bylo 26 závodníků na monoski a tak 6. místo je určitě úspěchem. Bohužel v posledním závodním dnu sezony se Oldovi rozbila monoski a do slalomu už neodstartoval.