21 Kvě

Na 1. kole Českého poháru ve sportovní střelbě zvítězil Vladimír Marčan v disciplíně P3 v mistrovské výkonnostní třídě.

V sobotu 16. 5. přivítala Olomouc nejen účastníky 1. kola Českého poháru tělesně postižených, ale také soutěžící Jarní ceny Olomouce ve sportovní střelbě. Na Lazeckou střelnici přijelo z celé České republiky 78 střelců, kteří soutěžili v disciplínách sportovní pistole 30+30 ran/P3, vzduchová pistole 60 ran/P1 a vzduchová pistole 40 ran.

Za pěkného počasí začal v 8,30 Český pohár disciplínou P3, která se střílí na 25 metrů. V této disciplíně startovalo 6 střelců kategorie SH1. Zvítězil Vladimír Marčan s nastřílenými 550 body před druhým Františkem Konečným s 538 body a třetím Romanem Gronským s 535 body. Po obědě začala za účasti 10 TP střelců druhá část závodu disciplínou P1, která se střílí na 10 metrů. Při shodě bodů, ale s více nastřílenými centrovými desítkami vyhrál Gronský/527 bodů, 2. místo obsadil Konečný/527 bodů a 3. místo si vystřílel Marčan/523 bodů.

Obě soutěže byly velice dobře organizačně připraveny a provedeny.