3 Bře

Nejlepším handicapovaným sportovcem roku 2015 je neslyšící Tereza Kmochová

Ve čtvrtek večer proběhlo v tradičním hotelu Top hotel Praha slavnostní vyhlášení Nejlepšího handicapovaného sportovce roku 2015. I v letošním roce byly vyhlášeny kategorie Trenér, Tým, Junior, Juniorka, Objev, Síň slávy a Top 10, tedy deset nejlepších handicapovaných sportovců bez rozdílu kategorií.

V kategorii Trenér roku byla za ČATHS vyhlášena Eva Šmauzová, trenérka úspěšné plavkyně Běly Třebínové, stříbrné medailistky z posledního MS v plavání.

Týmem roku se stal lukostřelecký tým ve složení – Jiří Klich, Leoš Bartoš a Jaroslav Zelenka, který v loňském roce vybojoval 4.místo na mistrovství světa a první místo na světovém poháru v Novém Městě nad Metují.

Juniorkou roku se stala atletka Tereza Jakschová a juniorem cyklista Ivo Koblasa, oba z ČATHS. Objevem roku 2015 se stal Dan Bína, který historicky poprvé vybojoval kvalifikační místo na letních paralympijských hrách.

Velmi emotivní částí slavnostního večera se stalo vyhlášení atletky Martiny Kniezkové do Síně slávy. Cenu za, v loňském roce zesnulou Martinu Kniezkovou, trojnásobnou paralympijskou vítězku převzala maminka Martiny Helena Kniezková a na svou kamarádku zavzpomínal v medailonku několika násobný paralympijský medailista Radim Běleš.

V kategorii TOP 10 zvítězila lyžařka Tereza Kmochová před druhým snowboardistou Tomášem Pazderou (oba neslyšící) a třetím lukostřelcem Davidem Drahonínským.

Celý slavnostní večer se nesl v taneční náladě a celý pořad doprovázeli účastníci televizní soutěže Star Dance, kteří nejen během večera předvedli svá taneční show, ale také předávali oceněným sportovcům ceny.