21 Srp

Novoměstský pohár 2015 – 5. kolo a 20. Mistrovství ČR handicapovaných.

O víkendu 15. – 16. srpna 2015 se uskutečnilo poslední páté kolo celorepublikové soutěže v lukostřelbě – Novoměstský pohár 2015. Závodu se zúčastnilo celkem 16 lukostřelců, převážně z domácího oddílu SK Nové Město nad Metují. V sobotu a v neděli se střílel jeden závod WA720/50 v kategorii kladkový luk a soutěž WA/720/70 v kategorii reflexní luk. Soutěže se zúčastnily jak ženy, tak i muži. V kategorii kladkový luk muži zvítězil Jiří Klich (NMM), v kategorii reflexní luk muži zvítězil Martin Chaloupský (LIV) a v ženách zvítězila Miroslava Černá (NMM).

Toto poslední kolo bylo zároveň vyhlášeno jako 20. Mistrovství ČR v lukostřelbě handicapovaných sportovců a tak po ukončení eliminačních soutěží byli vyhlášení Mistři ČR pro rok 2015 v terčové lukostřelbě. Mistrem ČR v kategorii kladkový luk – muži se stal Jiří KLICH, v kategorii reflexní luk – muži Martin CHALOUPSKÝ a v kategorii reflexní luk – ženy Miroslava ČERNÁ.

Všichni zúčastnění byli s průběhem závodu velmi spokojeni. Počasí o tomto víkendu opravdu přálo lukostřelbě, v sobotu i v neděli bylo absolutní bezvětří, ale bohužel to trochu kazila vysoká teplota vzduchu a větší dusno.

Zároveň tímto posledním kolem skončila pro letošní rok soutěž v lukostřelbě Novoměstský pohár 2015 a vítězům byly rozdány poháry. Tento ročník byl vyhodnocen jako velmi zdařilý, kdy do celkového pořadí poháru zasáhlo celkem 20 lukostřelců. Celkově se ale našich závodů zúčastnilo i více sportovců střílející jiné disciplíny a kategorie, které se do poháru nezapočítávaly. Všichni zúčastnění a i pořadatelé jsou rádi, že úroveň tohoto poháru je na velmi dobré úrovni a doufáme, že i pro další ročníky bude obliba stoupat a přivítáme v našem krásném sportovním stánku i více závodníků. Již na podzim se bude připravovat další ročník Novoměstského poháru, teď s číslovkou 2016. Včas budou na stránkách Českého lukostřeleckého svazu (kalendář závodů) uveřejněny termíny konání a propozice. Opět počítáme, že se bude konat celkem 5 víkendových kol, které se budou skládat ze dvou samostatných závodů. Zároveň vedení klubu připravuje další ročník mezinárodního turnaje WRT, který by v příštím roce měl být jak nominační, tak i posledním přípravným turnajem před paralympiádou v Rio de Janeiro. Lukostřelbě zdar.