17 Lis

Po základní skupině vede turnaj 4Nations v Ostravě ruský tým

V úterý 17.11.2015 byla dohrána základní skupina mezinárodního turnaje 4Nations Ostrava 2015. Po odehraných třech zápasech vedou tabulku Rusové před Českou republikou, Švédskem a Japonskem.

Turnaj zahájil zápas Rusko vs. Japonsko. Velkou herní převahu předvedli Rusové, když porazili Japonsko 9:1.

Češi nastupovali proti Švédsku. Nedělní utkání odehrál český tým v silnější sestavě včetně dvou hráčů Pavla Kubeše a Davida Motyčky, kteří se zúčastnili jen nedělního zápasu. Zápas začal gólem Švédska, kdy soupeř s velkým štěstím dostal puk za záda nového českého brankáře Martina Kudely. Pak se ale český tým zvednul a porazil Švédy s převahou 6:1.

Pondělní program zahajoval zápas Rusko vs Švédsko a ruský tým nenechal nikoho na pochybách, že on je jasným lídrem zápasu. Zápas skončil výraznou výhrou Rusů  10:0.

Druhý zápas byl pro Českou republiku v souboji s Japonskem byl první třetinu vyrovnaný a nedařilo se ani jednomu ze soupeřů vstřelit branku. Ve druhé třetině měl český tým jasnou převahu a podařilo se mu vstřelit dvě branky. Ve třetí třetině se branková bilance již nezměnila a zápas skončil 2:0 pro Čechy. Góly za ČR vstřelili Šafránek a Geier.

Základní skupina turnaje se dohrála dnes v dopoledních hodinách. Nejprve porazilo Švédsko 5:3 Japonsko.
Česko nastupovalo proti Rusku před polednem a nutno říci, že naši hráči byli od počátku v defenzivě. Soupeř vstřelil v první třetině českému týmu dvě branky a ve druhé další tři. Ve třetí třetině náš tým začal hrát útočněji a často napadal soupeřovu branku. Nakonec se Čechům podařilo vstřelit gól po krásné nahrávce Zdeňka Hábla, kterou zakončil Michal Geier. Konečný stav zápasu 1:5 pro Rusko.

Zítra je volný den a semifinálové zápasy proběhnou ve čtvrtek, kdy první semifinále odehrají Rusko a Japonsko v 12:00 a druhé semifinále Česko a Švédsko ve 14:30.

Výsledky turnaje po základní skupině naleznete zde: 4NATIONS_Preliminary Round Retults