29 Lis

Poslední závodní den na IWAS World Games v Portugalsku – 2 zlaté a spousty dalších medailí pro ČR!

Pondělí byl v Portugalsku poslední závodní den. V cenných kovech byl pro naši výpravu nejúspěšnější ziskem dvou zlatých medailí našimi ostřílenými a úspěšnými reprezentanty. Zlatou medaili ve své parádní disciplíně vrhu koulí získal medailista z Tokia Aleš Kisý a na těchto závodech již druhou zlatou medaili vybojoval Jaroslav Petrouš, taktéž ve vrhu koulí.

Druhé příčky opět ve vrhu koulí ve svých kategoriích obsadilo mládí – Martin Adamčík a zkušenost – Eva Kacanu. Úspěšný den ozdobila čtyři třetí místa – v hodu diskem Mirka Obrová a Martina Šimonová, ve vrhu koulí Adélka Učňová a Martin Dvořák.

Gratulace vše medailistům a poděkování za skvělou reprezentaci patří všem sportovcům. V průběhu závodů se museli vypořádat s řadou organizačních překážek i přesto předvedli skvělé výkony. Nemenší poděkování patří doprovodnému týmu, který se po celou dobu snažil zajistit co nejlepší zázemí sportovcům.“ Shrnula působení našeho týmu vedoucí výpravy a šéftrenérka reprezentace paraatletiky, Iva Machová.