18 Dub

Prohra s Kanadou, s Ruskem o bronz

Čtvrteční večer odehrál český sledge hokejový tým svůj semifinálový zápas s Kanadou. Favoritem byl náš silný soupeř, i přesto chtěli Češi co nejdéle vzdorovat brance.To se také celou první třetinu dařilo. Obrana fungovala velmi dobře a brankář Vápenka se překonával. Přestože měl soupeř výrazně více šancí a střel na branku skórovat se mu během prvních patnácti minut nepodařilo.Velká smůla pak stála na straně Čechů, když se na konci třetiny zcela osamocenému Michalovi Geierovi nepodařilo vstřelit branku.

Druhá třetina se odehrála zcela v režii Kanaďanů. Našim hráčům se vůbec nedařilo a jako by byli po prvním kanadském gólu paralyzovaní. Během druhých patnácti minut nakonec padly 4 góly do naší branky. Třetí třetina proběhla v podobném duchu. Gól padl ještě jeden, takže celkové skóre se zastavilo na konečných 0:5 pro Kanadu.
Za celý turnaj neporažení Kanadani si tedy zaslouženě zahrají s týmem USA o zlato. Nači hráči nastoupí v sobotu proti Rusku do souboje o bronzové medaile.