12 Led

Prohra s Norskem v semifinále v Naganu odsunula Čechy pouze do boje o bronz

Po vyhraném zápase s Japonskem ve středu 4:3 a dni volna ve čtvrtek, nastoupili čeští sledge hokejisté v pátek (12.1.2018) do semifinálového zápasu proti Norsku.

Úvodní třetina se obešla bez branek. Češi tlačili většinu času první třetiny Nory do defenzivy a soupeř Čechů se nedostal k žádné vážnější akci. Třetina skončila bez vstřelené branky. Ve druhé třetině se dostali Češi k mnoha šancím. Proměněna byla jedna a to zásluhou Pavla Kubeše, který skóroval po výborné přihrávce Zdeňka Hábla. Ve třetí třetině soupeř nabral dech a začal se dostávat do stále větších šancí a ohrožoval Vápenkovu branku. Pět minut před koncem střelil norský hráč Vaernes první branku Norů a vlil Norům novou mízu do žil. To se projevilo naplno v následujících dvou minutách, kdy se podařilo opět Veernesovi vsítil další gól a Norové vedli 2:1. Češi se dostali ještě několikrát až před norského brankáře a snažili se jej střelami překonat, branka soupeře však zůstala nedotčená. Stav utkání Česko –  Norsko 1:2.

Trenér Jiří Bříza zhodnotil zápas následujícími slovy: „Ve velice vyrovnaném utkání jsme měli navrch a soupeře předčili v poměru střel 16:13. Bohužel se nám nepodařilo vstřelit druhý gól, který by rozhodl o utkání. Naopak ke konci třetí třetiny Norové během dvou minut dvakrát potrestali naše zaváhání a radují se z postupu do finále turnaje, kde si to rozdají s Korejci. Nejlepším hráčem v utkání: Zdeněk Hábl. Nás zítra čeká boj o bronz s domácím Japonskem. Všem děkujeme za podporu na dálku.“