2 Kvě

Sen o postupu do semifinále se českým para hokejistům splnil! NOR – CZE 0:5

Nervy drásající podívaná, výborný Vápenka a pět českých gólů ve třetí třetině, tak by se dal telegraficky shrnout včerejší zápas mezi Norském a Českem! A na konci zápasu neskutečná radost celého českého týmu, který si po 6 letech opět zahraje semifinále a bude bojovat o medaile!

V první i druhé třetině se odehrával na hřišti vyrovnaný souboj. Oba týmy urputně bránily a bylo velmi těžké dostat puk do soupeřova obranného pásma. Pokud se to týmu  Norska nebo Česka podařilo, vzápětí byla střela zlikvidována brankářem protihráče. Brzy bylo jasné, že o vítězství může rozhodnout pouze jedna vstřelená branka. A všichni fanoušci českého týmu doufali, že to bude náš tým, kterému se to jako prvnímu podaří.

A stalo se! V 35.minutě zápasu, ve třetí třetině, poslal nádhernou střelu na norskou branku Zdeněk Hábl. Norskému brankáři se ji podařilo pouze vyrazit, čehož skvěle využil Miroslav Novotný a dorazil puk za záda brankáře Groelina. Pro Míru to byl premiérový gól na mistrovství světa a 0 : 1 pro Čechy!

Pak už následovala až do konce zápasu česká spanilá jízda. Na 0:2 posunul stav zápasu Michal Geier, který využil chybu v obraně Norů a prudkou střelou vymetl síť v brance Norů. Těm nezbývalo než jít do velkého rizika.

Do konce zápasu chyběly téměř čtyři minuty, když norský trenér odvolal brankáře a poslal tým v šesti dobít českou branku. To se mu ale vzápětí vymstilo, když se puku zmocnili Češi a Pavel Kubeš poslal střelu do prázdné branky a střelil třetí gól Čechů. Noři i poté pokračovali v power play, ale štěstí na jejich straně tentokrát nestálo. Čtvrtý gól poslal do prázdné branky Tomáš Kvoch. To už se celá hala otřásala v základech pokřikem a výskoky diváků „Kdo neskáče není Čech“. Časomíra již ukrajovala poslední vteřiny zápasu, ale Češi byli stále při „chuti“. A šest sekund před závěrečnou sirénou David Palát završil finální skóre na stav 0:5 pro český tým!

Jedním slovem fantazie! To, co si trenér Jiří Bříza předsevzal v říjnu loňského roku, se po včerejším zápase stalo skutečností. Český tým si v pátek 3.5.2019 ve 20:00 zahraje semifinále proti USA a je jisté, že v sobotu bude bojovat o jednu z medailí.