24 Úno

Senzace! Čeští atleti zahájili Grand Prix v Dubaji ziskem kompletní sady medailí v čele se zlatou Jakschovou.

První den závodů Grand Prix ve slunné Dubaji přinesl našim atletům 3 medaile. Bronzem zahájil závody atlet Martin Dvořák (Spastic Handicap, F34) ve vrhu koulí. Stříbrná radost připadla Petrovi Vrátilovi (Spastic Handicap, T38) v hodu oštěpem.

Největší radost udělala našim barvám Terka Jakschová (T47), která zvítězila téměř o vteřinu před ostatními závodnicemi. Terka tak navazuje na postupné zlepšování, které začalo už v sezóně 2018. V ČR právě vrcholí halová sezóna, tudíž byl pro Terku náhlý přechod na venkovní ovál změnou, protože přípravu v domovském klubu podstupuje právě v hale.

„Na Grand Prix jsme se připravovali s trenérem Janem Kotroušem od prosince v hale. V Dubaji jsem nikdy nezávodila a nevěděla jsem, jak mi budou tamní horké podmínky vyhovovat. Vzhledem k tomu, že se závod konal až ve večerních hodinách, bylo počasí prakticky ideální.

Se samotným průběhem závodu jsem byla spokojená. První místo a zlatá medaile je samozřejmě velký úspěch, ale důležitý je pro mě také čas. Výsledný čas byl slušný, nicméně nejednalo se o mé sezónní maximum. Posledních 80 metrů jsem už běžela sama, což mi bohužel moc nevyhovuje a možná i díky tomu se mi nepodařilo stlačit čas pod vytoužených 27 sekund.

V Dubaji mě překvapuje kvalita závodů, organizace a zázemí. Myslím si, že ve srovnání s ostatními Grand Prix je GP Dubaj opravdu nadstandardní.“

Dalším želízkem v ohni byla pro první den Kačka Nováková (F55), která soutěžila v hodu diskem. Kačce bohužel utekla medaile o pouhé 4cm, nicméně s výkonem byla maximálně spokojená. Po dvou letech se jí podařilo pokořit hranici 17 metrů a výkon 17,00m Kačce stačil na solidní čtvrté místo.

V pondělí do bojů vstoupí také ostatní závodníci. Od 15ti hodin budeme sledovat Fandu Serbuse (F32) v hodu kuželkou a také velkého favorita na zisk cenného kovu Aleše Kisého (F53). Spolu s ním bude závodit také Standa Náčin (F54). Očekávaný bude rovněž souboj na 100m ve sprintu žen, kde se pokusí o zisk další medaile Terka Jakschová (T47). V „lovu na medaile“ budou pokračovat také reprezentační kolegové ze Spastic Handicap.