7 Kvě

Shrnutí posledního dne na Grand Prix v Maroku.

Dlužíme Vám shrnutí třetího a zároveň posledního závodního dne na Grand Prix v Maroku 2024.

Závěrečný závodní den se jako první představil Dušan Ščambura v hodu diskem sloučených kategorií F55/56 a umístil se na krásném 4. místě.

Ve vrhu koulí kategorie F57 startovali, Přemysl Liška, který obsadil desátou příčku a Jaroslav Zapletal skončil na místě třináctém.

V kouli žen skupiny F32 nastoupili Anna Marcaníková, která skončila na pátém místě a Adéla Sekyrová dvě příčky za ní na místě sedmém.

Dvě soutěže v jednom dni absolvoval Martin Adamčík, když nejdříve nastoupil do vrhu koulí kategorií F42/63, kde získal bronzové umístění a o další dvě hodiny později startoval v hodu diskem kategorií F44/46/F63, kde všechny soupeře porazil a obsadil nejvyšší příčku.

Již ve třetí disciplíně na GP se představila Mirka Obrová a to v hodu oštěpem kategorií F53/55/56, získala svou druhou zlatou medaili. S celkovou bilancí dvě zlata (koule, oštěp) a jedno stříbro (disk) byla nejúspěšnější ze sportovců z ČR.

Na 400m nastoupil Ondřej Bartošek a výkonem 1:07,72s vytvořil národní rekord kategorie T35
Ve své nejsilnější disciplíně vrhu koulí se představil Aleš Kisý a obsadil druhé místo. Jaroslav Brož ve stejné soutěži skončil na místě třetím.

V disku mužů kategorií F33/F34 nastoupili Martin Dvořák a Marek Douda.
Martin si vyházel stříbrnou medaili a Marek získal bronz.

Jako poslední se na stadionu představili, Petr Vrátil a Michal Vimmer v hodu oštěpem sloučených kategorií F35/37/38. Petr skončil na čtvrtém místě a Michal hned za ním na místě pátém.

Konečný součet medailí pro ČR na Grand Prix Marrakech je 6 zlatých 8 stříbrných a 6 bronzových.