14 Bře

Slalom pro Čechy bez výraznějšího umístění

Ve čtvrtek se ve středisku Rosa Khutor, kde probíhají disciplíny sjezdového lyžování a snowboardu, odjel slalom, do kterého nastoupili všichni tři čeští sportovci. Nejlépe z Čechů skončili zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Máčalou na 8.místě.Jako první se na start postavili zmínění Hetmer s Máčalou. První kolo jeli zadrženě a skončili na 14.místě. Ve druhém kole zajeli rychlejší čas a vzhledem k výpadkům dalších závodníků skončili celkově na pěkném 8. místě.
Na start slalomu se postavil i Standa Loska, který se představil na této paralympiádě poprvé. Tento náš veterán zajel jízdu na jistotu a skončil na 21.místě ze 42 startujících. Oldřich Jelínek na monoski nedokončil druhé kolo a zařadil se mezi většinu závodníků kategorie sedících, kteří závod nedokončili.