17 Pro

Souhrnná zpráva z jachtařské sezóny 2011

Rok 2011 byl přelomovým vzhledem k poslední možnosti kvalifikace na LPH v Londýně 2012. Celý rok byl koncipován jako příprava na MS handicapovaných ve Weymouthu, které bylo zároveň poslední regatou, kde se rozdělovalo posledních 6 kvalifikačních míst.

Pro Dana Bínu bylo druhým cílem obhájit 9. místo v sérii Světového poháru roku 2010, zatím co Alex Sadílek se soustředil na první ročník Středoevropského poháru.
Neméně důležitou věcí pro oba reprezentanty byl start v sérii závodů Českého poháru i v otevřeném mezinárodním MČR.
Dan Bína zahájil sezónu společným tréninkovým kempem s Nizozemskou a Španělskou reprezentací ve španělské Valencii, na který navazoval závod SP Trofeo Princess Sofia MAPFRE.
Alex Sadílek dal přednost domácí přípravě a následnému startu na závodě Středoevropského poháru Essen City Cup.

CO SE PODAŘILO:

Dan obsadil 8. místo v celkovém pořadí SP 2011
– Trofeo SAR Princess Sofia MAPFRE, Palma De Mallorca, ESP – 7. místo
– Delta Lloyd Regatta, Medemblik NED – 8. místo
– Scandia Sail For Gold Regatta, Weymouth and portland, GBR – 14. místo
– Kieler Woche, Kiel, GER – 8. místo

Dan ještě obsadil slušné 27. místo na otevřeném (t.j. i za účasti nehandicapovaných jachtařů) MS v norském Alesundu.

Alex zvítězil v prvním ročníku 2,4mR Středoevropského poháru v neuvěřitelném celkovém skóre 93,35
– Essen City Cup, GER – 15. místo
– Mezinárodní mistrovství ČR, CZE – 2. místo
– Berlin Cup, GER – 4. místo
– Mezinárodní mistrovství Německa, GER – 3. místo
– Antwerp City Cup, BEL – 6. místo

Organizace Mezinárodního mistrovství ČR na Nových Mlýnech, které bylo zároveň součástí Středoevropského poháru.