18 Led

Splněno! Češi prošli vítězně turnajem v Ostersundu

Poslední zápas Čechů proti Japonsku v přípravném turnaji ve Švédsku skončil opět vítězstvím českých matadorů a český tým se vrátí domů se čtyřmi výhrami a výslednou bilancí branek 18:2.

Ani v dnešním zápase proti Japoncům reprezentační tým para hokeje nezaváhal a od prvních minut držel soupeře v obranném pásmu a „ostřeloval“ jeho branku. První gól na sebe nedal dlouho čekat a v páté minutě první třetiny otevřel skóre asistent kapitána týmu Zdeněk Hábl po pasu Michala Geiera. I druhá branka padla v průběhu první třetiny zásluhou první formace, kdy po závaru za branou se dostal k puku kapitán Čechů Michal Geier a s tečí ramene japonského hráče prošel puk za záda japonského brankáře.

Ve druhé třetině Češi polevili a nechali Japoncům větší prostor ke hře. Ti toho využili v přesilové hře, když si odpykával trest Zdeněk Krupička a japonský obránce Kumagai v brejku střelil první gól Japonců za Vápenkova záda. Češi se z tlaku rychle vymanili a pouhé 3 vteřiny před koncem druhé třetiny se podařilo Zdeňkovi Háblovi protlačit puk do branky a zvýšit skóre na 3:1. Stejný hráč střelil i poslední gól zápasu a završil vítězství českých para hokejistů na 4:1.

Češi odjíždějí ze Švédsky bez ztráty „kytičky“ a budou pokračovat v další přípravě na Mistrovství světa Ostrava 2019, které započne 27. dubna 2019.

IMG_0566 IMG_0495 IMG_0504 IMG_0505 IMG_0510 IMG_0511 IMG_0513 IMG_0517 IMG_0524 IMG_0533 IMG_0536 IMG_0562 IMG_0564 IMG_0566 IMG_0573 IMG_0584 IMG_0620 IMG_0631