18 Kvě

Střelci zahájili domácí soutěž ČP 2014

V sobotu 17. 5. přivítala Olomouc nejen účastníky 1. kola Českého poháru ČATHS 2014, ale také soutěžící Jarní ceny Olomouce ve sportovní střelbě. Přes nepřízeň počasí se obou soutěží zúčastnilo celkem 67 střelců, z toho bylo 15 tělesně postižených kategorie SH1. Český pohár začal v ranních hodinách disciplínou P3/sportovní pistole 30+30 ran, která se střílí na 25 metrů. V této disciplíně startovalo 5 střelců. Zvítězil Roman Gronský, 2. místo přes bolesti zad získal Vladimír Marčan a 3. místo obsadil František Konečný. Druhou disciplínu P1/vzduchová pistole 60 ran na vzdálenost 10 metrů za účasti 10 střelců s přehledem vyhrál František Konečný, 2. místo obsadil Roman Gronský a 3. místo si vystřílel Vladimír Marčan.