24 Zář

Tituly Vítězů Českého poháru TP 2018 ve sportovní střelbě si z Olomouce odvezl Jakub Kosek.

V sobotu 6. 9. přivítala Olomouc účastníky finálového kola Českého poháru ve sportovní střelbě tělesně postižených kategorie SH1. V obou disciplínách na 1. a 2. místě byly nastříleny špičkové výsledky v mistrovské třídě.

V ranní soutěži za příznivých povětrnostních podmínek v disciplíně P3 zvítězil Kosek s nástřelem 561 bodů, před druhým Peškem/554 bodů a třetím Konečným/535 bodů.

Po sečtení bodů z dvou nejlepších kol a finále se stal celkovým vítězem Jakub Kosek s 90 body, 2. místo získal Tomáš Pešek za 70 bodů a 3. místo obsadil František Konečný s 41 body.

V této disciplíně bylo hodnoceno 11 střelců.

Odpoledne pokračovalo finále disciplínou P1, kterou vyhrál Kosek s nástřelem 562 bodů, 2. místo obsadil Pešek/557 bodů a 3. místo si vystřílel Konečný/545 bodů.

Po sečtení bodů z dvou nejlepších kol a finále se stal celkovým vítězem Jakub Kosek s 80 body, 2. místo získal Tomáš Pešek s 80 body, ale horším výsledkem ve finálovém závodě a 3. místo obsadil František Konečný s 45 body.

V této disciplíně bylo hodnoceno 14 střelců.