24 Led

Třetí den byl pro českou výpravu úspěšný

Jak jsme již informovali, Aleš Kisý si po průtazích s protesty odnesl ze závodu ve vrhu koulí bronzovou medaili. Soutěž v kouli F52/53 vyhrál Litevec Apinis výkonem 10.03 m, kterým překonal o jeden centimetr svůj vlastní světový rekord. Tímto úspěchem však dnešní radost českých atletů v dějišti MS neskončila.

V pozdním odpoledni vybojoval František Serbus krásnou stříbrnou medaili v hodu diskem kategorií F32/33/34, když posledním pokusem hodil úžasných 20,19 m (1014b.), což znamenalo nejen Františkův nový osobák, ale také zisk stříbrné medaile. V soutěži se bohužel neprosadil Roman Musil, který vzhledem k jeho novému zařazení do vyšší kategorie a tudíž i jiným výkonům a přepočtům, na své soupeře nestačil.
V programu dnešního dne se ještě představila Eva Berná ve vrhu koulí kategorie F37. Předvedla však výkon pod svoje možnosti a byla z toho jen bramborová medaile.
Zítra máme v dějišti MS hned několik želízek. V hodu kuželkou se představí hned tři čeští závodníci, a sice Radim Běleš, Honza Vaněk a František Serbus. Dále v dopoledních hodinách poběží finálový závod na 1500 m Mirka Sedláčková, Anežka Vejražková (T38) nastoupí do rozběhu na 100m a svůj finálový běh na 100 m absolvuje také Lenka Kadetová (T35).