21 Lis

Turnaj 4Nations vyhráli Rusové, Češi vezou domů stříbro

Páteční zápasy v Torax Aréně přinesly zajímavé souboje jak v zápase o bronz tak v zápase o zlato.

Do prvního zápasu proti sobě nastoupily týmy Švédska a Japonska. Papírově lepším týmem a tudíž i favoritem byly Švédové. Přestože souboj byl velmi vyrovnaný, přece jen švédský tým měl více štěstí na proměněné šance a zvítězil nad japonským týmem 3:1.

Do zápasu o zlato nastupovaly proti sobě Česko a Rusko. Naši hráči nechtěli soupeře pustit do žádných velkých akcí. Českou obranu se ruskému týmu podařilo prorazit v sedmé minutě, kdy Terentev střelil první branku. Druhý gól inkasoval český tým tzv. do šatny v 15. minut první třetiny. Stav 0:2 pro Rusko.

Ve druhé třetině se dařilo českým hráčům nejen úspěšně bránit svou branku před nepříjemnými útoky Rusů, ale také se několikrát dostali do gólové šance. Brankáře Badaeva se však překonat nepodařilo. Do české branky si v polovině třetiny stoupl nováček týmu teprve sedmnáctiletý Martin Kudela, kterému dal trenér Bříza šanci si zachytat proti tak silnému soupeři jakým Rusko je. Martin ve druhé třetině inkasoval jednu branku a stav byl 0:3 pro Rusko.

V první minutě třetí třetiny se neudržitelný Terentev strefil do české brány a posunul skóre na 0:4. Češi nebyli rozhodně odevzdaní, bojovali naplno, do hry nastoupili rovněž všichni nováčci, pro které je hra proti takovému soupeři velkou zkušeností. Dvě vyložené šance Michala Geiera zastavila bohužel tyčka ruské branky. Ruský tým pak vstřelil ještě dvě branky a celkové skóre zápasu skončilo na stavu 0:6 pro Rusko.

Celkovým vítězem turnaje se stalo Rusko, druhé Česko, třetí Švédsko a na čtvrtém místě skončil tým Japonska.