16 Dub

USA porazilo ČR, v semifinále se střetneme s Kanadou

V hokejové aréně byly ve úterý na programu poslední zápasy ve skupinách. Český tým se utkal s týmem USA, který byl dnes nad naše síly a porazil nás 3:0.Českému týmu se v úvodních dvou třetinách nedařilo. Soupeř měl po celou dobu převahu a s přehledem se ujal v první třetině vedení 1:0 a ve druhé třetině vstřelil další dvě branky.
Ve třetí třetině Češi odvedli výborný výkon a celou třetinu měli herní převahu. Michalovi Geierovi se bohužel nepodařilo proměnit obrovskou šanci a do konce třetiny gól již nepadl.

Česká republika po dvou výhrách a jedné prohře obsadila ve skupině B druhé místo za USA. Ve čtvrtečním semifinále se náš tým utká se silnou Kanadou, která postoupila ze skupiny z prvního místa bez ztráty jediného bodu.
Druhé semifinále hraje vítěz naší skupiny USA proti týmu Ruska. Čtvrtfinále hrají Norsko-Korea a Itálie-Švédsko.

Ve čtvrfinále bude mít Česká republika taky zastoupení a to v podobě hlavní rozhodčího, když utkání Norsko-Korea bude řídit Jan Vaněk. V semifinále bude zastupovat Českou republiku v pruhovaném dresu jako čárový rozhodčí Leon Wesley v zápase USA-Rusko.