16 Zář

Úspěchy českých cyklistů na EP Púchov 2020!

Po delší „koronavirové“ pauze čekal naše elitní cyklisty špičkový závod evropského měřítka. Výprava se vydala k našim sousedům na východ, do městečka Púchov na Slovensku, kde se ve dnech 12.-13.9.2020 konal již tradiční závod seriálu Evropského poháru handicapovaných cyklistů.

Nejprve je třeba zmínit úspěchy Iva Koblasy, který zajel vynikající závod a celkově vyhrál v kategorii C1-C3.

Neméně úspěšní byli také naši nejlepší handbikeři – Mošnička, Antal, Antošová, kteří se rovněž zúčastnili EP v Púchově. Všichni tři obsadili v součtu obou závodů (tzn. silniční závod + časovka) medailové pozice.

Václav Antal vybojoval celkové 2. místo, Tomáš Mošnička v součtu 3. místo a Káča Antošová, která měla dlouhou pauzu kvůli zranění, obsadila celkové krásné třetí místo.

Foto (zdroj: Tomáš Mošnička, Ivo Koblasa st.):