16 Čvn

Úspěšný cyklistický víkend v Elzachu

O víkendu odjeli čeští handicapovaní cyklisté bojovat o medaile na Evropský pohár do německého Elzachu. Zdejší pořadatelé, kteří se budou ucházet v roce 2015 o pořadatelství světového poháru v para-cycling, připravili pro závodníky opět náročnou trať, která českých závodníkům velmi „sedí“.

V úžasné formě se představil Jirka Ježek, který porazil i závodníky z kategorie lehčího handicapu, a po zásluze si odvezl celkové vítězství z dvoudenního závodu poté, co zvítězil jak v sobotní časovce, tak v nedělním silničním závodě.

Tomáš Kajnar obsadil po perfektním výkonu v časovce ve své kategorii C5 krásné druhé místo, hned za Wolfgangem Eibeckem (AUT). V silničním závodě, který se jel jako městské kritérium na okruhu dlouhém 3,2 km, vybojoval Tomáš nakonec třetí místo za dvěma Rakušany Eibeckem a Hagenaarsem.