21 Čvn

Už známe nové mistry České republiky v maratonu horských kol

Počasí si podobně jako to loňské usmyslelo, že závody trochu vylepší a zdramatizuje. Naštěstí se letos nekonaly povodně, ale i tak byla trať parádně promočená a chvílemi připomínala spíše bahenní lázně.

Díky perfektní práci organizátorů z ranče Malevil, kteří nepodcenili přípravu tratí, se vrtochy počasí při závodě projevily jen o trochu delšími časy a blátem (nejen) v obličejích závodníků.

Na start kategorie Handbikes se postavily dvě dámy a dva muži.
Trasa, která vedla především po zpevněných komunikacích, byla náročná hlevně pro její převýšení. Míst na odpočinek se našlo minimum, pokud vůbec nějaké. Handbikeři si svá umístění museli i tentokrát poctivě „vyšlapat“. V kategorii žen nakonec zvítězila Petra Hurtová, duel mezi muži dopadl lépe pro Zdeňka Šafránka.
Velký souboj se odehrál na trati 40 km závodu, kde se v kategorii Muži Hand 1 o vítězství poprali 4 borci z české kotliny, se kterými změřil své síly reprezentatnt německé cyklistiky handicapovaných, Hubert Lichtenegger.
Boj o vítězství se vedl do posledních metrů, kde přeci jen o trochu více sil zbylo Tomáši Kajnarovi ze Zlatých Hor, který s náskokem jedné minuty a dvaceti vteřin slavně zvítězil. Stal se tak ve své kategorii nejen vítězem Malevil cupu, který je součástí českého poháru handicapovaných v horské cyklistice, ale především Mistrem republiky v horských kolech pro rok 2011.
V kategorii C2, kde závodí cyklisté s nadkolenní amputací, si trikot s trikolorou, podobně jako vloni, odváží Pavel Tvrdík.