9 Úno

V Naganu jen těsná prohra s Koreou

Druhými zápasy ve skupinách pokračoval turnaj 4 Zemí ve sledge hokeji v japonském Naganu. Čeští hráči nastoupili do duelu proti Koreji. Češi se naposledy střetli s korejským týmem na paralympiádě v Soči před 2 lety.

První třetina vyšla střelecky lépe Korejcům, když se v šesté minutě trefil do naší branky kapitán Korejců Young Sung. Češi byli v první třetině čtyřikrát vyloučení, což se samozřejmě na hře celého týmu odrazilo. Při hře pět na pět měli Češi převahu, ale střelecky opět pohořeli.

Ve druhé třetině měl český tým jasnou herní převahu a spoustu šancí, které bohužel neproměňoval. V deváté minutě nás pak potrestal korejský hráč Seung Hwan, když v rychlém samostatném brejku skóroval na 2:0 pro Koreu. V poslední minutě třetiny se konečně prolomila smůla Čechů a David Palát vstřelil branku po nahrávce Pavla Kubeše.

Třetí třetina byla herně vyrovnaná. V šesté minutě po krásné akci vstřelil za český tým gól Jiří Berger a vyrovnal stav zápasu na 2:2.Bohužel pět minut před koncem se nepodařilo českému týmu ubránit volného hráče Ju Seunga a ten vstřelil branku za záda brankáře Matouška. Na stavu zápasu se i přes hranou power play Čechů již nic nezměnilo a Korea vyhrála 3:2.

KOREA – ČESKO 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 6.Young Sung ( Young Jae), 25. Seung Hwanv (Ji Hoon), 40. Ju Seung (Seung Hwan) – 30. Palát (Kubeš), 37 Berger ( Kubeš)