15 Led

V prvním zápase Češi porazili Švédsko vysokým rozdílem 5:0

V pondělí 14.1. nastoupili ve švédském Ostersundu čeští para hokejisté k zápasu proti Švédům.

Výběr trenéra Jiřího Břízy si v první třetině soupeře „oťukával“ a přestože měl několik šancí, ani jednu neproměnil v gól.

Druhá třetina se již odehrála ve zcela jiném duchu a chvílemi to vypadalo, že Švédsko z ledu odešlo. Během necelých tří minut totiž český tým vstřelil do branky soupeře 3 góly. První skóroval Michal Geier, za pár sekund na to vstřelil druhý gól Čechů Krupička a za chvíli se opět rozhoupala síť za zády švédského brankáře, poté Zdeněk Hábl skóroval na 3:0. Střelecký koncert ve druhé pak dále pokračoval a čtvrtý a pátý gól vstřelil opět Zdeněk Kupička.

Třetí třetina již zůstala bez branek, ale i tak si český reprezentanční výběr odnesl vítězství s vysokým skóre 5:0.

V úterý nastoupí Češi proti Japoncům v 15:00 místnho času.