23 Srp

Vladimír Marčan zvítězil v závodě světového poháru ve sportovní střelbě

Vladimír Marčan (55), člen SK TPS Olomouc, dosáhl zatím svého nejcennějšího sportovního úspěchu na kvalifikačním závodě IPC v thajském Bangkoku. Zvítězil ve své nejoblíbenější disciplíně sportovní malorážní pistole P3.

V kvalifikaci na 2 x 30 ran na 25m, přičemž první série je tzv. „mířená“, druhá „otočná“, skončil čtvrtý s průměrným nástřelem 532 bodů.
Ovšem výborně zabojoval ve finále na 4 x 5 ran na „otočný“ terč (189,1 bod) a součtem 721,1 bodů si zajistil přesvědčivé vítězství. První ze světového poháru ve své dosavadní střelecké kariéře.
Český reprezentant tak získal důležité body do žebříčku, ze kterého se budou na konci roku vypočítávat nominační místa pro jednotlivé státy na paralympijské hry 2012 v Londýně.
V říjnu čeká Marčana ještě závod SP v americké Atlantě, kde bude usilovat o potvrzení stoupající formy.

Výsledky Mezinárodního mistrovství Thajska ve sportovní střelbě s patronátem IPC: